uvádí...
Galavečer vyhlášení vítězů 18. října 2018 | Aquapalace Hotel Prague

PACKSTAR 2016

Druhý ročník soutěžě PACKSTAR vyvrcholil slavnostním galavečerem předávání cen, který proběhl 13. října 2016 v Aquapalace Hotel Prague. Tomu předcházelo odborné zasedání komise a výzkum mezi koncovými uživateli obalů. Podrobný průběh soutěže a všechny vítězné obaly si můžete prohlédnout níže.

Vítězům gratulujeme!

VÍTĚZOVÉ PACKSTAR 2016

Přepravní obaly

Dřevěný obal pro ložiska větších rozměrů

Přihlašovatel: INDUSTRY SOUTH MORAVIA

Konstrukční řešení aretačních kostek s pevnostními šrouby a upínacího rádiusu zaručuje stabilitu při transportu těžších a choulostivých předmětů, náchylných na poškození. Jde o recyklovatelný materiál, šetrný k životnímu prostředí.

SKUPINOVÉ OBALY

POS stojan pro Intersnack

Přihlašovatel: EverWhere

POS stojan udržuje jednotnou komunikaci kampaně (hlavních postav Zemáka a Křupana) a zároveň komunikuje aktuální události, jako jsou uvedení nové příchutě nebo mistrovství světa. Dlouhodobou komunikaci a jasně viditelný branding tak doplňují jednoduše vyměnitelné komiksové bubliny na bocích.

MULTIPACKY

Dárkové balení ginu Hendrick´s s prémiovým mixérem Fever Tree

Přihlašovatel: REMY COINTREAU CZECH REPUBLIC

Konstrukční řešení dárkového balení je navrženo bez lepení, designový styl krabičky podporuje speciální tvar lahve Hendrick’s. Zadání kreativy na konstrukci krabičky vyžadovalo, aby obal byl nejen funkční, ale zejména designově zajímavý. Balení podporuje perfect serve – tedy kombinaci ginu a prémiového mixéru tak, aby byla dosažena a podpořena unikátní chuť ginu. Na obalu je uveden popis hero drinku Gin Tonic.

SPOTŘEBITELSKÉ OBALY

Obal na sýry Kapucín Olivier

Přihlašovatel: ACCOM Czech

Produktová řada Olivier díky atypickému tvaru obalu vystupuje ve srovnání s konkurencí jako zcela nezaměnitelná. Výrazný barevný kód umožňuje snadnou rozlišitelnost příchutí. Pro zákazníka je velkou výhodou možnost jednou otevřený obal znovu uzavřít pro uchování zbylého obsahu. Garanci neporušeného obalu zajišťuje použití jednorázového potištěného hliníkového víčka.

Odborná komise

První částí hodnocení bylo setkání komise složené z odborníků na jednotlivé oblasti. Ta jednotlivé obaly posuzovala komplexně z pohledu inovace, ochrany produktů, požadavků uživatelů obalů, ekologie, legislativy a v neposlední řadě i z pohledu marketingového, logistického a ekonomického.

Na základě reálných vzorků obalů ze všech kategorií vybrala 5 nejlepších přepravních a spotřebitelských obalů, 3 multipacky a skupinové obaly.

Výzkum

Odbornou komisí nejlépe hodnocené obaly, které se tak dostaly do 2. kola, prošly rozsáhlým marketingovým průzkumem u uživatelů prováděným agenturou Nielsen.

Přepravní obaly hodnotili zástupci speditérských a logistických společností na logistickém kongresu EASTLOG. Skupinové obaly pak merchandiseři, nebo manažeři prodejen a to nejen z prostředí moderního, ale i tradičního trhu. Nově otevřenou kategorii multipacků hodnotili jak zástupci retailu, kteří s obaly manipulují v prodejnách, tak koneční spotřebitelé. Ti hodnotili i spotřebitelské obaly a to v Praze a v Brně.

Galavečer

13. října 2016 proběhl slavnostní galavečer předávání ocenění soutěže PACKSTAR. Po celodenní konferenci OBALKO proběhlo podrobné představení všech finalistů a především vyhlášení vítězných obalů ve všech čtyřech soutěžních kategoriích. 

→ přejít na celou fotogalerii

TISKOVÁ ZPRÁVA