uvádí...
Galavečer vyhlášení vítězů 18. října 2018 | Aquapalace Hotel Prague

PACKSTAR 2015

První ročník soutěže PACKSTAR o nejlepší obalová řešení byl zahájen zasedáním odborné komise, která z přihlášených obalů vybrala ty nejlepší, které postoupily do finále. Finálové obaly prošly druhým kolem průzkumu u konečných uživatelů. K představení všech finalistů a havně vyhlášení vítězů všech kategorií došlo 22. října 2015 po celodenním kongresu OBALKO.

Vítězům gratulujeme!

VÍTĚZOVÉ PACKSTAR 2015

Přepravní obaly

One-way transportní balení pro automotive

Přihlašovatel: Forlit

Obalové řešení vyrobené z papírových voštin je ekologickou náhradou polystyrénu a různých druhů fixačních PE a PU pěn. Používá se pro transport komponent v automobilovém průmyslu. Při větších tloušťkách nad 20 mm je více ekologický než vlnitá lepenka, protože se spotřebuje méně materiálu. Výsek je 100% recyklovatelný.

Skupinové obaly

Přepravka Bohemian Ale na 11 kusů lahví

Přihlašovatel: Rodinný pivovar Bernard

Plastová přepravka pro Bernard Bohemian Ale pro svou výraznou barvu upoutá každého na první pohled. Rozměr je poloviční oproti standardní přepravce pro 20ks lahví, ale díky vnitřnímu uspořádání mřížek se do přepravky vejde 11 ks lahví místo 10 ks. Pro své rozměry je určitě sympatická nejen ženám. Právě díky 11 lahvím a soft touch rukojetím, které jsou ze všech 4 stran, se s přepravkou snadněji manipuluje a její obsah je ozdobou každé oslavy či party.

 

Spotřebitelské obaly

GreeNest 10

Přihlašovatel: Huhtamaki

Krabička na 10 vajec GreeNest je světovou novinkou v balení vajec. Obsahuje nejméně 50 % trávy / travních vláken a je 100% kompostovatelná a biologicky rozložitelná. Obal je certifikovaný FSC®. Tráva používaná pro jeho výrobu je sklízena na pozemcích obdělávaných formou udržitelného zemědělství. Koncept obalu založený na udržitelných technologiích přispívá k ochraně přírodních zdrojů, podporuje ekologické hospodaření. Existuje varianta obalu i pro 6 vajec.

Odborná komise

První část hodnocení proběhla 14. května v hotelu Aquapalace Hotel Prague, kde se sešla komise složená z odborníků na jednotlivé oblasti. Komise posuzovala obaly komplexně z pohledu inovace, ochrany produktů, požadavků uživatelů obalů, ekologie, legislativy a v neposlední řadě i marketingové, logistické a ekonomické aspekty.

Do finále bylo odbornou komisí vybráno 6 přepravních, 4 skupinové a 5 spotřebitelských obalů.

Výzkum

Společnost STEM/MARK zajistila sběr dat od skutečných uživatelů obalů z každé kategorie. Na logistickém kongresu EASTLOG nejdřív zástupci speditérských a logistických společností hodnotili finalisty v kategorii přepravní obaly. Hodnotit skupinové obaly bylo poněkud složitější, protože uživatelé těchto obalů jsou různí: merchandiseři, vedoucí tradičních obchodů a manažeři zasíťovaných obchodů. Tento rozsáhlý průzkum se odehrál jak na kongresu pro tradiční trh SAMOŠKA a pak přímo v terénu v samotných prodejnách. Ale nejsložitější byly spotřebitelské obaly. Více než 300 spotřebitelů hodnotilo obaly ve třech městech České republiky.

galavečer

Slavnostní galavečer předávání cen prvního ročníku obalové soutěže PACKSTAR se odehrál 22. října 2015 v Aquapalace Hotel Prague po celodenním kongresu OBALKO. Během ceremonie byly představeni všichni finalisté soutěže a došlo k vyhlášení vítězných obalů ve třech soutěžních kategoriích.

→ přejít na celou fotogalerii

Tisková zpráva