uvádí...
Galavečer vyhlášení vítězů 18. října 2018 | Aquapalace Hotel Prague

Etiketa roku

OCENĚNÍ PIVNÍ ETIKETA ROKU

Pivní etiketa dnes představuje pro pivovary marketingový nástroj, který dokáže oslovit koncové zákazníky přímo na prodejně. Proto jsme se rozhodli v rámci soutěže PACKSTAR 2018 vyhlásit kategorii Etiketa roku 2018, kde jsme ocenili ty nejlepší a nejoriginálnější pivní etikety.

Slavností vyhlášení vítězů proběhlo 18. října 2018 po kongresu OBALKO 6. V případě zájmu o zasllání informací a pozvánky na kongres, napiště nám svůj email zde.

VÍTĚZOVÉ KATEGORIE PIVNÍ ETIKETA ROKU 2018:

KATEGORIE MINIPIVOVARY: FRANKIES IDIOT

Přihlašovatel: ETIFLEX

Idiot Russian Imperial Stout je historický pivní styl, vařený v devatenáctém století pro ruského cara. Toto tradičně silné pivo jsme vyšperkovali velmi dlouhou dobou zrání – Idiot ležel celý jeden rok v barikových sudech po francouzském červeném víně. S názvem piva nám pomohl velikán ruské literatury Fjodor Michajlovič Dostojevskij. Speciální pivo si vyžaduje také speciální etiketu. Proto jsme zvolili dodatečnou formu tiskového zušlechtění etikety pomocí horké ražby. Zlatá ražba dodává svěží metalický efekt a v kombinaci s jemnou grafikou a zdobným fontem tvoří pivní etiketu hodnou ruského cara.

KATEGRORIE MALÉ A STŘEDNÍ PIVOVARY: YPSILON

Přihlašovatel: PIVOVAR ROHOZEC

Etiketa piva Ypsilon patří mezi výrobky z cool řady pivovaru Rohozec. Tyto etikety se liší designem oproti tradiční řadě etiket. Etikety mají jednoduchý nadčasový design.

KATEGORIE VELKÉ PIVOVARY: STAROPRAMEN LEŽÁK

Přihlašovatel: COCOON

Naším úkolem bylo vytvořit design, který sjednotí lokální a světovou identitu Staropramenu. Etiketa dává tradičnímu moderní pojetí. Logo a jednotlivé prvky odkazují na klíčové hodnoty značky, jako jsou bohatá historie, řemeslný um a původ v Praze. Zároveň vzdávají hold odkazu celé generaci sládků, kteří jsou pod nezaměnitelnou kvalitou piva Staropramen podepsáni.